2024. decemberében tartották meg a hatodik Integratív Medicina Kongresszust Portugáliában, amelynek egyik fő támogatója a PAPIMI volt.

A rendezvény  keretein belül lehetőséget kaptam én is, hogy két területről is tartsak előadást az érdeklődőknek a gyakorlati hasznáról az ion indukciós terápiáknak emésztőrendszeri panaszok és hugyúti fertőzések kapcsán.

Mind a két terület olyan nálunk a VitaHelpben gyakran kezelt terület, amelyre az ion indukciós PAPIMI terápia igen jó hatással van. 

Az első téma az emésztőrendszeri betegségekkel foglalkozik, amelyekre hatékony terápiás eszköz lehet a PAPIMI legyen szó akár akut esetekről, mint a fertőzések, gyomorrontás, stb. a krónikus esetekig, mint amilyen az IBD, IBS, stb.
A lakosság több mint 95%-a érintett életében legalább egyszer valamilyen esettel, így tulajdonképpen kijelenthetjük, hogy nincs olyan egyén, akinek életében előbb vagy utóbb ne lenne szükség rá.
Ugyan a különböző GI betegségek halálozási mutatói jelentősen javultak, az esetek gyakoriságában és az előfordulásban az elmúlt évtizedekben nincs érdemi változás.
Míg a fejlődő országokban jellemezően a fertőzések számítanak a leggyakoribb kiváltó oknak, addig a fejlett országokban inkább a különböző daganatos kórképek (elsősorban a vastagbél- és gyomorrák) okozzák a legnagyobb gondot. 

Akut esetben már néhány alkalom is jelentős javulást tud elérni.
A terápia azonban nem mindig fájdalommentes, erre figyelni kell. Krónikus esetekben a terápia jellemzően nem fájdalmas, viszont legalább 1-2 hónap rendszeres kezelésre van szükség,  jellemzően mielőtt hatása mérhetővé, “láthatóvá” vagy érzékelhetővé válik.
Hasznos lehet az eszköz daganatos kórképek (különösen az emésztőrendszeri elváltozások esetében!) kiegészítő terápijaként is. Fontos azonban itt is az integratív, holisztikus megközelítés, amelyben nem egy eszközre vagy módszerre fókuszálunk, hanem többféle terápiát kombinálunk, így ezek hatásai nem csak összeadódnak, hanem szinergiában erősítik is egymást.

A másik terület, melyben gyakorlatilag is számos pozitív hatást tudunk elérni a hugyúti fertőzések, amely megintcsak egy gyakori probléma, főleg nők esetében. A menopauza után a kockázat jelentősen emelkedik, és a nők kb. 15 %-a küzd krónikus (idült) hugyúti fertőzéssel. A PAPIMI terápia hatékony segítség lehet mind az akut mind a krónikus esetben, azonban itt is fontos szempont a holisztikus megközelítés, így a megfelelő folyadékbevitel, továbbá segítség lehet a természetgyógyászatból a vörösáfonya, valamint a mannóz használata is.
Akut esetben már néhány alkalom is könnyebbséget hoz, de a makacs krónikus esetekkel számos pozitív tapasztalatunk van
.

Egy nagyon érdeklődő közönség előtt volt szerencsém előadni, továbbá a kollégák előadásai, és a gyakorlati tapasztalatok is sok új ötletet adtak Portoban!