Hormonok Szimfóniája Szűrővizsgálat

Bőrproblémák, stressz,elhízás, hasi diszkomfort és a lista folytatható a végtelenbe és tovább!

A tünetek hátterében akár a hormonok egyensúlyának zavarai is állhatnak!

Napjainkban már állandóan rohanunk és időhiányban szenvedünk, még a pihentető alvásra és a megfelelő minőségi étkezésekre sem adunk magunknak lehetőséget, nemhogy foglalkozzunk olyan összetett és bonyolult problémákkal, mint a hormonrendszerünk.

Sokszor egymásnak ellentmondó eredmények születnek, a fejlődés lassú, és igen gyakori a fizikai állapot visszaesése is. Ráadásul bizonyos esetekben még a hangulatunk sincs meg ahhoz, hogy foglalkozzunk magunkkal.

A hormonrendszer problémái a nőket gyakrabban érinti, ráadásul a nők életében előbb-utóbb beköszönt a menopauza korszaka (általában a várandósság szintén viharos változásai után), amely tovább bonyolítja a problémák halmazát.

Férfiak esetében pedig igen sokszor hozzáadódik még a kellemetlen faktor, hiszen nem szívesen beszélnek problémáikról. 

Mindez csak ideig-óráig működhet, azonban egyszer csak azt érezhetjük: baj van.

 

Ilyen esetekben jelenthet megoldást új szűrővizsgálatunk, amely segít azonosítani  hormonjainkkal összefüggő a problémákat, és hozzájárulhat olyan változásokhoz a szervezetünkben, valamint szokásainkban, hogy az élet újra élmény legyen, továbbá megelőzhetjük súlyos, akár visszafordíthatatlan betegségek kialakulását.
Továbbá ha ezek mellé még súlycsökkenést is elérünk az tovább fokozza az önbizalmunkat, jó hangulatunkat!

 

A szűrővizsgálat során  olyan rizikófaktorokat, mint a stressz, a hormonrendszer, a sav-bázis egyensúly és a keringés.

A Hormonok Szimfóniája Szűrővizsgálat elemei

 

Anamnézis felvétel, és terápiás összefoglaló

A személyes és családi anamnézis felvétele után státusz felvétele. Ebben a fázisban megtörténik az egyes vizsgálatok kielemzése, kiértékelése, illetve az integrált medicina alkalmazásával a terápiás javaslatok összefoglalása, az étrend- és életmód változások megvitatása, az új elemek átbeszélése.

Biofeedback

Amikor egy szerv vagy szervrendszer megbetegszik, megváltozik az elektromágneses tevékenysége: az egészséges és fiziológiailag normális rezgésszámokon kívül olyan kóros hullámokat kezd kibocsátani, amelyek nemcsak az adott szerv, hanem az egész szervezet működését gyengítik. A vizsgálattal mód nyílik a szervezetben kialakult minimális, még alig észlelhető eltérések kimutatására, amelyek a későbbi, súlyosabb elváltozások előjelei, esetleg kiinduló okai lehetnek. Segítségével feltérképezhetjük a szervezettel kapcsolatban álló környezeti allergének, toxikus anyagok, környezeti ártalmak hatásait, valamint a szervezet aktuális vitamin-, ásványianyag- és aminosav-ellátottságát.


Non-invazív véranalízis

A megszokott (vizelet-vérkép) laboratóriumi paramétereken messze túlmutató vizsgálati spektrumot ölel fel, ráadásul az alap paraméterek mellett azok értelmezését és a tényleges élettani folyamatok megértését segítő eredményekkel is szolgál. Hőmérsékletméréses módszerrel élő vért vizsgálunk, a test biológiailag aktív pontjaira helyezett elektródák segítségével. A vizsgálat többek között a máj- és emésztőenzimeket, a különböző szervek vérellátását, néhány hormonszintet, a vér alakos elemeit, vérgázparamétereket, vesefunkciókat, tüdő- és keringési mutatókat nézi.

Pulzusdiagnosztika

A vizsgálat 300 EKG-leütés alatt a bioritmus (idegrendszer) általános állapotát méri, képet kaphatunk továbbá a szervezetünk biológiai életkoráról, a napi aktuális energiaszintről, az energiatermelésről és -felhasználásról, a folyadékháztartásról, az emésztés-felszívódás arányáról, az alvás minőségéről, a stressz-szintről, illetve a szervezet stresszadaptációs képességéről. A vegetatív ritmus szabályozása meghatározza például az emésztés hatékonyságát, működését, de alapvetően meghatározza minden szervrendszerünk működésének ritmusát, és összehangolja azok működését.
A módszer nagyon jól használható a mindennapokban akár aktuális kihívások, élethelyzetek gyors elemzésére, és, hogy ezek a hatások mennyire befolyásolják saját belső ritmusunkat.
Egy esetleges sportsérülés utáni rehabilitációs időszakban is hasznos lehet, amikor fizioterápiás, korrekciós vagy gyógyszeres kezelést alkalmaznak, folyamatában lehet követni annak hatását.

EIS – Electro Intersticiális Scan – A sejtközötti tér vizsgálata

A módszer egyedülálló módon ad információt a sejten kívüli és sejten belüli terek állapotáról és az azokban zajló élettani folyamatokról. A műszer lehetővé teszi, hogy egy három perces eljárással képet kapjunk a szervezet aktuális állapotáról.
Információt nyújt például a szív, a vesék, a tüdő, a máj, a hasnyálmirigy, az emésztés, az agy vagy akár az idegrendszer funkcionális állapotáról. Áttekintést nyerhetünk a hormonszintekről, az oxidatív stresszről, a vérgázértékekről és a szervezet sav-bázis-egyensúlyáról is, valamint az esetleges rizikófaktorokról.

Testösszetétel elemzés


A BodyPedia DSM-BIA és SMFIM technológiája több mint 40 különböző testmérési paraméter alapján készít jelentéseket – a legátfogóbb személyes egészségügyi adatokat biztosítva. Több, különböző frekvenciákat használ az intracelluláris és extracelluláris folyadékok mérésére, így pontos testvíz elemzést végez. A BodyPedia megméri a test mind az öt hengerét (bal/jobb kar, törzs, bal/jobb láb), hogy pontos és részletes eredményeket adjon. Egyedi modellező algoritmussal dolgozza fel az adatokat.

 

Előzze meg a súlyosabb betegségek kialakulását, ha tünete van, ne halogassa a kivizsgálást! 

Kérdése van? Segítünk!

A „bejelentkezés“ gomb alatt található elérhetőségeinken kollégáink készséggel állnak rendelkezésére!