Safe Laser egy egyedülálló magyar találmány!

A lágylézer terápiát több, mint 50 éve használják eredményesen az orvostudományban.

Az alábbi terápiás hatások közel 100 kórkép esetén segítik a gyógyulást.

Fájdalomcsillapítás

A lézerterápia fájdalomcsillapító hatása több biológiai folyamaton alapul:

1. Blokkolja a fájdalom-ingerületek átvitelét a sérült testrész és az agy között. Ezáltal csökkenti az idegérzékenységet és jelentősen csökkenti a fájdalomérzetet.

2. Csökkenti a sérült testrészben a gyulladást és a duzzanatot. Ezeknek nemcsak a fájdalom csillapításában van szerepük, hanem a gyógyulást is elősegítik.

3. Fokozza az endorfinok és enkefalinok termelését illetve felszabadulását, melyek természetes fájdalomcsillapító vegyi anyagok a szervezetünkben, ezáltal csökkentik a fájdalomérzetet.

Gyulladás- és duzzanatcsökkentés

A lézerterápia hatására kitágulnak kisebb artériák és nyirokerek. Ez a megnövekedett értágulat lehetővé teszi, hogy a duzzanatot (ödémát) okozó folyadékgyülem hatékonyan eltávozzon a sérült területekről. A nyirokerek kitágulása továbbá javítja a nyirokkeringést, mely elősegíti ezt a létfontosságú gyógyulási folyamatot. Ez a biológiai mechanizmus a magyarázata, hogy a véraláfutás miért gyógyul rendkívül gyorsan a lézerterápia hatására.

Sebek, sérülések gyorsabb gyógyulása

A lágylézer az élő szervezetre ún. „biostimulációs” (serkentő) hatást fejt ki. Ez annyit jelent, hogy a sejtek, szövetek lágylézer-fénnyel világítva gyorsabban képesek regenerálódni (pl. a sebgyógyulás felgyorsul). A lézerfény hatására a sejtek anyagcseréje fokozódik, sőt új sejtek, szövetek és új hajszálerek is képződnek.
Összefoglalva: a lézerfény serkenti a test öngyógyító képességét!

A lézerterápia serkenti a fibroblasztok termelődését is, melyek szükséges építőelemei a kollagéntermelésnek. A kollagén az a lényeges fehérje, amely elengedhetetlen a régi szövetek megújulásához, illetve a sérült szövetek gyógyulásához. A lézerterápia kollagéntermelést fokozó hatása miatt rendkívül hatékony nyílt sebek és égési sérülések kezelésében.

A túlzott hegszövetképződés csökken

A lézerterápia csökkenti a vágások, égési sérülések és műtétek utáni túlzott hegszövetképződést (rostos kötőszövet), mivel javítja a sérült terület vérellátását, elősegíti a salakanyagok hatékony eltávolítását, ezért gyorsítja a gyógyulási folyamatot. A gyorsabb gyógyulás mindig kevesebb hegszövetképződést eredményez.

Javuló vér- és nyirokkeringés

A lágylézer-terápia jelentősen elősegíti az új kapillárisok (parányi vérerek) képződését a sérült szövetekben. A több kapilláris több vért tud szállítani a sérült területekre, ami gyorsítja a gyógyulást és a regenerációs folyamatokat, így a sebek gyorsabban összeforrnak és a hegképződés csökken.

A lézersugárzás komoly hatást gyakorol az egyes vérsejtekre is. A lézerfény jelentősen növeli a vörösvérsejtek oxigén- és tápanyagszállító kapacitását. Ez lehetővé teszi a sejtek fokozott energiatermelését, anyagcseréjét, ezáltal regenerációját és bizonyos enzimek hatékonyabb termelését. Ennek hatása érezhető az egész szervezetben és nem csak a kizárólag a lézerfénnyel kezelt területeken.

Idegi működés javítása

1. Sérülés után a lézerterápia felgyorsítja az idegi kapcsolatok regenerációját, így csökken az idegek gyógyulásához szükséges idő.

2. Ezen felül fokozza az idegrostokon továbbított jelek erősségét, ami általánosan javítja az idegek és izmok működését.

Ez a két folyamat a magyarázata, hogy a lézerterápia miért ennyire hatékony az idegsérülések tüneteinek (éles fájdalom, zsibbadás, bizsergés, égő érzés) enyhítésében.

Javuló immunfolyamatok

A lézerfény fotonjait közvetlenül elnyelik a kromoforok (színhordozó molekuláris enzimek a sejtekben), amelyek megtalálhatók szervezetünk legtöbb sejtjében. A lézerfény elnyelődése aktivál bizonyos enzimfolyamatokat, amelyek beindítják az ATP termelődését. Az ATP (adenozin-trifoszfát) az egyetlen és legfontosabb formája az energiának, mely működtet minden kémiai reakciót a szervezet minden sejtjében. A megnövelt energiatermelés következménye a gyorsabb, hatékonyabb működés és regenerálódás, különösen igaz ez az immunrendszer-specifikus sejtekre. Ez a fokozott hatékonyság segíti az immunrendszert, hogy legyőzze a nemkívánatos mikrobákat és kórokozókat.

Forrás: US National Library of Medicine National Institute of Health: Biological Effects of Low Level Laser Therapy – Farivar S, Malekshahabi T, Shiari R. Biological Effects of Low Level Laser Therapy. J Lasers Med Sci 2014;5(2):58-62

Mi a Safe Laser?

A „Safe Laser” (biztonságos lézer) technológia lényege, hogy a lézer párhuzamos, szemre veszélyes fénysugarát egy speciális szórófelület oly módon alakítja át, hogy az a szemre teljesen veszélytelenné válik.

Ennek az új technológiának köszönhetően ezek a speciális lágy-lézerek ma már otthon is biztonságosan használhatók!

A Safe Laser készülékeknek egy új, különleges lézerfény-forrása van, mely a többi lézerekhez hasonlóan poláros, koherens, monokromatikus fényt sugároz, de a hagyományos lézerekkel ellentétben a fénye nem párhuzamos és optikailag sem lehet pontszerűvé fókuszálni.

Ezt az új technológiát hívjuk “Safe Laser”-nek azaz “Biztonságos Lézer”-nek.

A szem károsodását az okozza, hogy a szemlencsére jutó fényt a szemlencse kisebb felületre fókuszálja és az így létrejövő nagy teljesítménysűrűség károsíthatja a szemet.
hagyományos lézerek (közel párhuzamos) fénye még nagy távolságból is a szemlencsére juthat és a szem pontszerűvé fókuszálja. Az így létrejövő nagy teljesítménysűrűség károsítja a szemet.

A „Safe Laser” optikája egy lencserendszerrel szétszórja a lézerfényt.
Ezt követi egy másodlagos (harmadlagos) nagy szórófelület, amely biztosítja, hogy a szemlencse a fényt ne tudja pontszerűvé fókuszálni. Így a fókusz síkjában a fény nagy felületen oszlik el, tehát nem keletkezik károsan nagy teljesítménysűrűség.

 

A Safe Laser készülékek szemre veszélytelenek, mivel a fény egy viszonylag nagy szórófelületről lép ki, nagy széttartása van, így a szemlencse nem tudja kis fényfoltra fókuszálni, ezért az ideghártyán és a látóidegeken nem okoz sérülést.

A Safe Laser készülékek I-es és II-es lézer biztonsági osztályba tartoznak.

Nem kötelező hozzá biztonsági lézerszemüveg.

Ezzel együtt be kell tartani az I-es és II-es osztályú lézerekre vonatkozó biztonsági előírásokat!

SL500 Infra és SL1800 Infra = “1-es osztályú” lézer berendezés,

SL150 =“2-es osztályú” lézer berendezés,

az MSZ EN60825-1 “Lézergyártmányok sugárbiztonsági előírásai” szerint. 

  • Az osztályozásnál a szabvány szórt sugárzásra előírt követelményeit alkalmazták.
  • A mérést és az osztályozást végezte: Wigner Fizikai Kutató Központ Optikai Laboratórium (volt KFKI-SZFKI)
  • Ne nézzen bele a lézersugárba, illetve ne irányítsa azt mások szemébe!
  • Ne irányítsa a lézersugárt tükröződő felületre!
  • A lézerberendezés (SL30 és SL150) által kibocsátott 660 nm-es sugárzás nem veszélyes a szemre, mert a szem automatikus pislogási reflexe (aminek 0,25s a reakcióideje) védelmet biztosít. Nincs szükség védőeszközre (pl. védőszemüveg), ha nincs optikai eszköz (pl. gyűjtőlencse) közbeiktatva.
  • A lézerberendezés (SL500 Infra) teljesítmény sűrűsége, a szabvány által meghatározott betekintési távolságból megfelel az 1-es lézerosztály feltételeink és biztonságos a szemre.
  • A készüléket gyermekek elől elzárva kell tartani!
  • A készüléket csak a célterületre irányítva szabad bekapcsolni!
  • Ne használja a készüléket, ha sérült vagy hibásan működik!
  • TILOS az optikát szétszerelni, illetve az optika sérülése esetén TILOS bekapcsolni!
  • A veszély elkerülése érdekében kizárólag a gyártó szervizelheti.
  • A készüléket a felhasználó saját felelősségére használhatja. A nem megfelelő használat során keletkezett esetleges károkért sem a gyártó, sem a forgalmazó nem felelős.