Emésztőrendszeri Szűrővizsgálat

Puffadás, elhízás, hasi diszkomfort, bőrproblémák, gyomorégés, stressz..

A tünetek hátterében az emésztőszervrendszer és a bélflóra  egyensúlyának zavara állhat!

A mai világban csaknem annyi inger ér minket naponta, mint korábban hetek alatt. Állandóan rohanunk és időhiányban szenvedünk, még a pihentető alvásra és a megfelelő minőségi étkezésekre sem adunk magunknak lehetőséget, mert feleslegesen elvesztegetett időnek érezzük.

Mindez csak ideig-óráig működhet, azonban egyszer csak azt érezhetjük: baj van. Szerencsés esetben szervezetünk „egyszerű” puffadással jelez, de tünet lehet az is, hogy bizonyos ételek, amelyeket korábban jóízűen fogyasztottunk el, már nem esnek jól, émelygést, rossz közérzetet, testünk elnehezedését okozzák. 


Ilyen esetekben jelenthet megoldást új szűrővizsgálatunk, amely segít azonosítani az emésztéssel összefüggő problémákat, és hozzájárulhat olyan változásokhoz a szervezetünkben, valamint szokásainkban, hogy az evés újra örömöt jelentsen, továbbá megelőzhetjük súlyos, akár visszafordíthatatlan betegségek kialakulását, és még súlycsökkenést is elérhetünk. 

A szűrővizsgálat során nem csak szigorúan az emésztést vizsgáljuk, hanem az olyan kapcsolódó rizikófaktorokat, mint a stressz, a hormonrendszer, a sav-bázis egyensúly és a keringés.

Opcionálisan e szűrővizsgálat mellé nagyon jó kiegészítés az ételintolerancia-vizsgálatamellyel komplett, tartós segítséget kaphatunk új étrendünk tervezéséhez, és egy hosszútávon is biztonságos, új szokásrendszer alakítható ki.


Az Emésztőrendszeri Szűrővizsgálat elemei

 

Anamnézis felvétel, és terápiás összefoglaló

A személyes és családi anamnézis felvétele után státusz felvétele. Ebben a fázisban megtörténik az egyes vizsgálatok kielemzése, kiértékelése, illetve az integrált medicina alkalmazásával a terápiás javaslatok összefoglalása, az étrend- és életmód változások megvitatása, az új elemek átbeszélése.



BiofeedbackAmikor egy szerv vagy szervrendszer megbetegszik, megváltozik az elektromágneses tevékenysége: az egészséges és fiziológiailag normális rezgésszámokon kívül olyan kóros hullámokat kezd kibocsátani, amelyek nemcsak az adott szerv, hanem az egész szervezet működését gyengítik. A vizsgálattal mód nyílik a szervezetben kialakult minimális, még alig észlelhető eltérések kimutatására, amelyek a későbbi, súlyosabb elváltozások előjelei, esetleg kiinduló okai lehetnek. Segítségével feltérképezhetjük a szervezettel kapcsolatban álló környezeti allergének, toxikus anyagok, környezeti ártalmak hatásait, valamint a szervezet aktuális vitamin-, ásványianyag- és aminosav-ellátottságát.
Non-invazív véranalízisA megszokott (vizelet-vérkép) laboratóriumi paramétereken messze túlmutató vizsgálati spektrumot ölel fel, ráadásul az alap paraméterek mellett azok értelmezését és a tényleges élettani folyamatok megértését segítő eredményekkel is szolgál. Hőmérsékletméréses módszerrel élő vért vizsgálunk, a test biológiailag aktív pontjaira helyezett elektródák segítségével. A vizsgálat többek között a máj- és emésztőenzimeket, a különböző szervek vérellátását, néhány hormonszintet, a vér alakos elemeit, vérgázparamétereket, vesefunkciókat, tüdő- és keringési mutatókat nézi.

PulzusdiagnosztikaA vizsgálat 300 EKG-leütés alatt a bioritmus (idegrendszer) általános állapotát méri, képet kaphatunk továbbá a szervezetünk biológiai életkoráról, a napi aktuális energiaszintről, az energiatermelésről és -felhasználásról, a folyadékháztartásról, az emésztés-felszívódás arányáról, az alvás minőségéről, a stressz-szintről, illetve a szervezet stresszadaptációs képességéről. A vegetatív ritmus szabályozása meghatározza például az emésztés hatékonyságát, működését, de alapvetően meghatározza minden szervrendszerünk működésének ritmusát, és összehangolja azok működését.
A módszer nagyon jól használható a mindennapokban akár aktuális kihívások, élethelyzetek gyors elemzésére, és, hogy ezek a hatások mennyire befolyásolják saját belső ritmusunkat.
Egy esetleges sportsérülés utáni rehabilitációs időszakban is hasznos lehet, amikor fizioterápiás, korrekciós vagy gyógyszeres kezelést alkalmaznak, folyamatában lehet követni annak hatását.

EIS – Electro Intersticiális Scan – A sejtközötti tér vizsgálataA módszer egyedülálló módon ad információt a sejten kívüli és sejten belüli terek állapotáról és az azokban zajló élettani folyamatokról. A műszer lehetővé teszi, hogy egy három perces eljárással képet kapjunk a szervezet aktuális állapotáról.
Információt nyújt például a szív, a vesék, a tüdő, a máj, a hasnyálmirigy, az emésztés, az agy vagy akár az idegrendszer funkcionális állapotáról. Áttekintést nyerhetünk a hormonszintekről, az oxidatív stresszről, a vérgázértékekről és a szervezet sav-bázis-egyensúlyáról is, valamint az esetleges rizikófaktorokról.

Testösszetétel elemzés
A BodyPedia DSM-BIA és SMFIM technológiája több mint 40 különböző testmérési paraméter alapján készít jelentéseket – a legátfogóbb személyes egészségügyi adatokat biztosítva. Több, különböző frekvenciákat használ az intracelluláris és extracelluláris folyadékok mérésére, így pontos testvíz elemzést végez. A BodyPedia megméri a test mind az öt hengerét (bal/jobb kar, törzs, bal/jobb láb), hogy pontos és részletes eredményeket adjon. Egyedi modellező algoritmussal dolgozza fel az adatokat.

 

Előzze meg a súlyosabb betegségek kialakulását, ha tünete van, ne halogassa a kivizsgálást! 

Kérdése van? 

A „bejelentkezés“ gomb alatt található elérhetőségeinken kollégáink készséggel állnak rendelkezésére!