A magas C-n kezdte a szomszéd, és szinte levegővétel nélkül adta elő problémáját. Már azt hittem, sose lesz vége, de végül fél óra elteltével elcsendesedett. Pedig mindig nyugodt, kiegyensúlyozott és kedves asszony benyomását keltette.

Ki gondolta volna, hogy egyik pillanatról a másikra olyan feszültségek szabadulnak fel belőle, hogy hangjával az egész lépcsőházat bezengi? Olyan alpári stílusban tette mindezt, hogy be akartam fogni mindkét gyerekem fülét. De, mivel csak két kezem van, és így félmunkát végeztem volna, inkább bekapcsoltam a tévét, jó hangosan. Ha a szomszédunk magába nézne vagy megtanulná az indulatait kezelni, bizonyára elkerülhető lett volna a heves dühkitörés.

Amikor megtelik a hócipőnk

Olykor egy-egy apróság válthat ki hatalmas nagy robbanást, amely csak úgy, minden előzmény nélkül tör ki az emberből. Sok esetben az elfojtott indulatok, a megbecsülés hiánya miatti sérelmek gyülekeznek bennünk, és amikor besokallunk, akkor robbanunk. Ilyenkor már egy szó is kiválthatja a lavinaszerű haragáradatot.
Van egy mondás, hogy az kiabál, aki fél. Ezt a megállapítást kiegészítem azzal, hogy aki kiabál, az kétségbeesett is, és valójában megértésre, segítségre szorul. Mindenesetre célszerű utánajárni, mi okozza ezeket a megnyilvánulásokat.

Az a bizonyos tudatalatti

Sigmund Freud elfojtáselmélete szerint a lelki betegségeket az okozza, hogy az érzelmileg túlságosan megterhelő eseményeket az átélés pillanatában az ember képtelen tudatosan feldolgozni, ezért elfojtja azokat. Viszont a tudattalanba zárt élményanyag tünetekben testet öltve próbál a felszínre törni. Ha hosszú időn keresztül valaki elfojtja a sérelmeit és a kitörések megismétlődnek, érdemes pszichológushoz fordulni, aki az okokat feltérképezi.

Testi-lelki edzések

Terápia által az eredeti élményanyag a felszínre hozható, és kezelhetővé válik a hozzá tartozó érzelem. Az már egy nagy előrelépés, ha nem várjuk meg, amíg kitörnek belőlünk az érzelmek, hanem erőt veszünk magunkon és az adott helyzetben, amikor a sérelem ér minket a másik ember szavai által, megfogalmazzuk mindazt, ami a frusztrációt, megbántottságot okozza bennünk. Nehéz erre a pontra eljutni, de szakember segítségével hamarabb sikerülhet. Ha némák maradunk és passzívan szenvedjük el a minket érő negatív megnyilvánulásokat, azzal csak magunknak ártunk.
Fizikai aktivitással is oldhatunk szorongásainkon. A minap egy ismerősöm megjegyezte, hogy amikor úgy érzi, agyára megy a tinédzser lánya a nyavalygásaival és a bántó beszólásaival, elmegy futni. 30-40 perc mozgással nem csak a feszültséget űzi ki magából, de a felszabaduló boldogsághormon a hangulatán is sokat dob. Időnként a masszázs is hatékony lehet, a masszőr keze alatt elsimulnak a problémák és a testi egészségünknek is jót teszünk.
Akárcsak a fizikális jóllétünk, a lelki kiegyensúlyozottság is nagyban függ attól, hogy milyen az ételeink minősége és mennyisége, valamint, hogy a tápanyagbevitelre gondot fordítunk-e. Ahogy korábbi cikkünkben kitértünk rá, a vitaminhiány okozta tünetek és a táplálkozás kéz a kézben jár. 
Ha szeretnénk elejét venni az elfojtások és a hiányos táplálkozás okozta kimerülésünknek, akkor odafigyeléssel, pszichológus vagy kineziológus támogatásával, a helyes légzőgyakorlat elsajátításával, mely a pulzusdiagnosztika mellé jár ajándékba, és a megfelelő tápanyagok pótlásával elkerülhetjük a dühkitöréseket. Szakembereink a következő termékeket ajánlják e panaszok elkerülésére:
Rhodiola
B-complex with Vitamin-C
Smooth Synergy vagy Dynamic Synergy vagy Vibrant Synergy
Férfiak számára a Siberian Ginseng termékünket ajánljuk.