Tudta, hogy a magyarok 20-25 százaléka allergiás? Azaz Magyarországon ma minden ötödik embert érint ez a betegség, és a WHO előrejelzése szerint 2050-re ez az arány lényegesen emelkedni fog. Öt év után idén ismét feltérképezik az allergiás megbetegedéseket, de ezúttal nemcsak a szénanáthára, hanem az ekcémára és az ételallergiára vonatkozóan is tesznek fel kérdéseket a felmérésben.

De milyen természetes készítményekkel tudjuk segíteni a szervezetünket az allergiás reakciókkal szemben?

A fűre, pollenre (szénanátha), porra és állatszőrre való érzékenység miatt az immunrendszer hisztaminok és antitestek felszabadulását indítja el a szervezetben, mely allergiás reakciót vált ki. Ennek következtében viszkető szemekkel, orrfolyással és orrvérzéssel telik az allergiaszezon.
Ahhoz, hogy ne keserítse meg mindennapjainkat az allergiával szembeni küzdelem, olyan természetes gyógymódokat ajánlunk, melyekkel hatékonyan segíthetjük az irritáció tüneteinek enyhítését.
Vegyük sorra ezeket a készítményeket:
Feketeköménymag-olaj
A feketeköménymag-olajról a több ezer év alatt tapasztalt terápiás előnyei miatt azt mondják, hogy „a halálon kívül mindent gyógyít”. Antihisztamin és gyulladáscsökkentő összetevői, mint például a timoquinon, csökkenthetik a szénanátha tüneteinek súlyosságát és időtartamát. Szénanáthától szenvedőkkel végzett kísérletek során 0,5 ml feketeköménymagolaj 30 napos alkalmazása csökkentette az orrdugulást, a viszketést és tüsszögést.
C-vitamin
A test számos funkciójának alapvető eleme, vízben oldódó tápanyag, mely természetes antihisztaminként működik. Ezért a terápia mellett kiegészítésként a C-vitamin elősegítheti az allergiás tünetek csökkenését. Hatására az immunsejtek funkciója növekszik, és az allergiás reakciók okozta gyulladás nagymértékben csökken. Egy Dél-Koreában végzett vizsgálat eredményeként a C-vitamin-bevitel csökkentette a szénanátha kialakulásának kockázatát.
D-vitamin
Közismert, hogy sokan küzdenek a D-vitamin hiányával. A Public Health England ajánlása szerint a gyermekeknek és a felnőtteknek egyaránt napi 400 NE D-vitamint kellene bevinniük a szervezetükbe. Az ún. napfényvitaminnak fontos szerepe van az immunválasz modulálásában, és a gyulladáscsökkentő szerepe is rendkívül jelentős. Ennek a hatásának köszönhetően a D-vitamin csökkenti az allergiás reakciók súlyosságát. Tudományos kutatások összefüggést fedeztek fel a szervezet D-vitamin szintje és az allergia, a szénanátha kialakulása között.
Csalánlevél
Lábaink érintkezése a csalánnal fájdalmas találkozás. Ennek ellenére a csalánlevél szájon át történő alkalmazása – tudományos kutatások szerint – számos egészségügyi előnnyel járhat. A csalánlevél olyan terápiás hatóanyagokat tartalmaz, melyek szájon át történő alkalmazás esetén felvehetik a harcot az allergiával, gyulladásokkal. Egy vizsgálat alkalmával 98 szénanáthától szenvedő ember kezelését csalán alkalmazásával egészítették ki. A vizsgálatok alátámasztották, hogy a gyógynövény enyhítette az allergiás tüneteket, különösen az orrdugulást.
Quercetin
A természetben előforduló bioflavonoid megtalálható a keresztesvirágú zöldségekben és hagymákban. A quercetint stabilizálja a hisztaminok felszabadulását, ezért gyakran alkalmazzák a szezonális allergiás tünetek természetes módon történő enyhítésére. Ez a flavonoid és gyulladáscsökkentő szer hozzájárulhat számos egészségügyi probléma kezeléséhez.
Immunovite
A készítményben található béta 1,3-1,6 glükán természetes úton erősíti az immunrendszert minden helyzetben: télen-nyáron, utazás alatt, javítja a felső légutak védekező képességét az allergénekkel, vírusokkal, baktériumokkal szemben.
A cikk kizárólag információszerzés céljából készült, és semmi esetre sem helyettesíti a szakszerű diagnózist és kezelést. Konkrét egészségügyi problémával forduljon kollégáinkhoz, akik segítenek felállítani a megfelelő terápiás tervet!