Médium Szűrővizsgálat

Ezt a szűrővizsgálatot azoknak ajánljuk, akik ismert problémával, tünetekkel érkeznek hozzánk, és kivizsgálásuk nem igényel teljes sejtszintű diagnosztikát, mégis átfogó képet kell kapnunk a szervezetük állapotáról.  

Nap mint nap a stressz káros hatásainak vagyunk kitéve, melyek igénybe veszik testünket és lelkünket egyaránt: például olyan irodai dolgozóknak ajánljuk ezt a szűrést, akik egész napos ülőmunkát végeznek úgy, hogy közben sürgetik a határidők és a megfelelés igénye; illetve olyan fizikai munkát végzőknek, akiknek munkája monoton, vagy a teljesítményi cél elérése miatt stresszelnek.

A problémák sokfélék lehetnek, a kivizsgálás speciális, a megoldások egyediek.

A Médium Szűrővizsgálat elemei:

Pulzusdiagnosztika

A vizsgálat 300 EKG-leütés alatt a bioritmus (idegrendszer) általános állapotát méri, képet kaphatunk továbbá a szervezetünk biológiai életkoráról, a napi aktuális energiaszintről, az energiatermelésről és -felhasználásról, a folyadékháztartásról, az emésztés-felszívódás arányáról, az alvás minőségéről, a stressz-szintről, illetve a szervezet stresszadaptációs képességéről. A vegetatív ritmus szabályozása meghatározza például az emésztés hatékonyságát, működését, de alapvetően meghatározza minden szervrendszerünk működésének ritmusát, és összehangolja azok működését.
A módszer nagyon jól használható a mindennapokban akár aktuális kihívások, élethelyzetek gyors elemzésére, és, hogy ezek a hatások mennyire befolyásolják saját belső ritmusunkat.
Egy esetleges sportsérülés utáni rehabilitációs időszakban is hasznos lehet, amikor fizioterápiás, korrekciós vagy gyógyszeres kezelést alkalmaznak, folyamatában lehet követni annak hatását.

EIS – Electro Intersticiális Scan – A sejtközötti tér vizsgálata

A módszer egyedülálló módon ad információt a sejten kívüli és sejten belüli terek állapotáról és az azokban zajló élettani folyamatokról. A műszer lehetővé teszi, hogy egy három perces eljárással képet kapjunk a szervezet aktuális állapotáról.
Információt nyújt például a szív, a vesék, a tüdő, a máj, a hasnyálmirigy, az emésztés, az agy vagy akár az idegrendszer funkcionális állapotáról. Áttekintést nyerhetünk a hormonszintekről, az oxidatív stresszről, a vérgázértékekről és a szervezet sav-bázis-egyensúlyáról is, valamint az esetleges rizikófaktorokról.

Anamnézis felvétel, és terápiás összefoglaló

A személyes és családi anamnézis felvétele után státusz felvétele. Ebben a fázisban megtörténik az egyes vizsgálatok kielemzése, kiértékelése, illetve az integrált medicina alkalmazásával a terápiás javaslatok összefoglalása, az étrend- és életmód változások megvitatása, az új elemek átbeszélése.

Gerincvizsgálat

A gerinccsigolyák és a belső szerveink között igen szoros a kapcsolat. A test beidegzése zonális, azaz az egy csigolyatestből kilépő gerincvelői idegek testünk adott részét hálózzák be idegekkel. Ezért a csigolyák elcsúszása vagy a gerincből kilépő ideg nyomás alá kerülése a belső szervek működésének zavarához vezethet.

A gerincterápiás készülék a gerincszelvények rugalmasságát, működési állapotát vizsgálja. A csigolyaszelvényeket, a hozzájuk tartozó szövetek mozgását külön elemzi és grafikusan, számadatokkal jeleníti meg. Az elemzési fázis után a kezelendő szelvény(ek) működését a műszer által kiválasztott fizikai energia segítségével helyreállítja, időnként több lépésben. Hatására csökkenhet a nyak-, hát- és derék fájdalom. Javul a gerinc mozgása, a csigolyablokkok oldásával javulhat a belső szervek állapota.

A kezelő műszer mechanikus impulzust küld a gerincoszlop bizonyos részére és az onnan visszaható nyomást elemzi ki. A készülék a nyaki-, háti-, ágyéki-, keresztcsonti gerincrészt vizsgálja, ezt követően grafikusan mutatja meg az eredményt, amely során méri az eltéréseket, vizsgálja a gerinc ízületeinek rugalmasságát és kimutatja az izmok feszülését vagy görcsét.

A műszerrel nemcsak mérni, de kezelni is lehet: a terápia során a csigolyák kis-ízületi mozgása normalizálódik, az elcsúszott porckorongokra is pozitív hatással lehet, az izomgörcsök oldottabbak lesznek.

Non-invazív véranalízis

A készülék a megszokott (vizelet-vérkép) laboratóriumi paramétereken messze túlmutató vizsgálati spektrumot ölel fel, ráadásul az alap paraméterek mellett azok értelmezését és a tényleges élettani folyamatok megértését segítő eredményekkel is szolgál. Hőmérsékletméréses módszerrel élő vért vizsgálunk, a test biológiailag aktív pontjaira helyezett elektródák segítségével. A vizsgálat többek között a máj- és emésztőenzimeket, a különböző szervek vérellátását, néhány hormonszintet, a vér alakos elemeit, vérgázparamétereket, vesefunkciókat, tüdő- és keringési mutatókat nézi.

Testösszetétel elemzés
A BodyPedia DSM-BIA és SMFIM technológiája több mint 40 különböző testmérési paraméter alapján készít jelentéseket – a legátfogóbb személyes egészségügyi adatokat biztosítva. Több, különböző frekvenciákat használ az intracelluláris és extracelluláris folyadékok mérésére, így pontos testvíz elemzést végez. A BodyPedia megméri a test mind az öt hengerét (bal/jobb kar, törzs, bal/jobb láb), hogy pontos és részletes eredményeket adjon. Egyedi modellező algoritmussal dolgozza fel az adatokat.